کد مطلب : 42907 / تاریخ ثبت : 1394/09/04 13:11

در نشست مشترک با هیئت های ورزشی؛

جذب بخش خصوصی گره گشای مشکلات حوزه ورزشی است

معاون امور حقوقی، مجلس واستان های وزیر ورزش و جوانان گفت: جذب بخش خصوصی و ترغیب سرمایه گذاران غیر دولتی به موضوع ورزش گره گشای مشکلات موجود کشور در حوزه ورزشی است و باید در این خصوص استان های مختلف کشور با جدیت بیشتری حرکت کنند

 امیر رضا خادم که صبح چهارشنبه در نشست مشترک با هیئت های ورزشی و ادارات ورزش و جوانان استان البرز سخن می گفتT اظهار کرد: منابع ورزش کشور به گونه ای است که پاسخ نیازهای  فدراسیون های ورزشی را هم نمی دهد و در این میان باید نیازهای ۱۳ هزار هیئت ورزشی در کشور را هم مرتفع کنیم.

وی افزود: میانگین بودجه ای که به هیئت های ورزشی کشور از سوی وزارت ورزش تخصیص داده شده است ۲۵۰ هزار تومان در سال را نشان می دهد و این مبلغ ناچیز هزینه قند و چایی آنها هم نمی شود.

خادم با بیان اینکه در برخی موسسات دولتی اعتبارات حوزه ورزشی برای کارکنان از مجموع کمک ما به فدراسیون ها بیشتر است گفت: جای تاسف دارد که در این بخش هنوز نیازهای ورزش به شکل واقعی دیده نشده است و باید به سمت واقعی کردن آن حرکت کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: جذب بخش خصوصی و ترغیب سرمایه گذاران غیر دولتی به موضوع ورزش گره گشای مشکلات موجود کشور در حوزه ورزشی است و باید در این خصوص استان های مختلف کشور با جدیت بیشتری حرکت کنند.

وی تصریح کرد: ارزیابی وزارت ورزش و جوانان از استان های مختلف بر اساس مولفه های مختلفی است و یکی از این مولفه ها حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق وتوسعه ورزش است.

معاون امور مجلس واستان های وزارت ورزش و جوانان با ستایش فعالان ورزش گفت: در بسیاری از شهرها و استان های کشور متولیان هیئت های ورزشی بدون چشمداشت در امر توسعه ورزش قدم برمی دارند و حتی گاهی از جیب خود هزینه می کنند و شاید بخش اعظمی از افتخار آفرنی های ورزش کشور را باید به پای همین تلاش های خالصانه نوشت.

وی در پایان با بیان اینکه استان البرز پتانسیل های زیادی در حوزه ورزش دارد گفت: البرز استان نوپایی است با این حال اثر بخشی این منطقه در ورزش کشور قابل توجه است و وزارت ورزش تلاش کرده است در حد توان خود برای کاهش محرومیت های این استان گام بردارد.

مهر
.چاپ مطلب
جذب بخش خصوصی گره گشای مشکلات حوزه ورزشی است
تعداد دفعات مشاهده شده : 371
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید