کد مطلب : 60471 / تاریخ ثبت : 1397/02/27 19:55

کولیوند:

دخالت نمی کنیم اما دربرابر اعضای شورا خواهیم ایستاد/ رفتار گروه ۵قانونی است!

نماینده مردم کرج در مجلس امروز در جلسه شورای اداری این شهر گفته است که شهردار مورد نظر شورا واجد شرایط نیست و در برابر این بی قانونی شورا خواهد ایستاد

محمدجواد کولیوند در جلسه شورای اداری شهرستان کرج که صبح امروز پنج شنبه برگزار شد، گفت:اگر شهردار واجد شرایط انتخاب نکنیم در وزارت کشور رد خواهد شد واین اصلا مناسب کلانشهر کرج نیست.

کولیوند با اشاره به تقسیمات کشوری و استانی گفت: در مرزبندی شهرستان کرج و فردیس اختلافاتی  وجود دارد که  باید حل شود چراکه فردیس یک شهرستان نوپا است و باید به توسعه آن کمک کرد. 

 رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه شورای شهرها وظایفی در قبال مردم برعهده دارند، گفت: یکی از وظایف آنان انتخاب شهردار واجد شرایط است. 

وی ادامه داد: متاسفانه برخوردهایی در شورای شهر کرج دیده می شود که خارج از قاعده قانون است و بر اساس تبصره یک قانون شوراهای شهر، شورا موظف است  بلافاصله پس از رسمیت یافتن نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام کند. 

کولیوند شهردارواجد شرایط را منوط به آئین نامه ای دانست  که وزارت کشور طرح  کرده و هیئت وزیران آن را تصویب کرده است و در ادامه گفت: کسی می تواند شهردار باشد که ۵ سال سابقه اجرایی داشته  ومحکومیت کیفری که مستلزم محرومیت از حقوق اجتماعی شود نداشته باشد. 

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان قصد دخالت در امور شورا را ندارند، گفت: نمایندگان وظیفه دارند در عملکرد قانون و  شورا نظارت کنند و اگر شهردار واجد شرایط انتخاب نشود در وزارت کشور رد خواهد شد واین اصلا مناسب شهرنیست. 

وی ادامه داد : کار درست را انجام دهیم تا گره به کار نیفتد، تقاضای ما اجرای قانون است و دخالتی در امور شهردار و شورانداریم ولی در تخطی از قانون دخالت خواهیم کرد. 

کولیوند در پایان گفت: ۵ عضو شورا عدم صلاحیت نامزد منتخب شهرداری را اعلام می کنند و ۸ عضو دیگر روی حرف خود ایستاده اند که این شهردار صلاحیت دارد در حالی که باید استعلام مرجع قضایی شود. 

نماینده مردم کرج وفردیس در خانه ملت درپایان گفت: این در حالی است  شورای شهر کرج بار مسئولیت و مشکلات خود را بر گردن  نمایندگان شهر می اندازد اما دوستان باید بپذیزند ما نمایندگان نظارت بر قانون را برعهده داریم.


قدس
.چاپ مطلب
کولیوند شهردار کرج شورای شهر کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 235
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید