کد مطلب : 60463 / تاریخ ثبت : 1397/02/27 10:25

حکیمی :

62درصد آلودگی هوای البرز مربوط به خودروها است

مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز با اشاره به افزایش آلودگی های زیست محیطی استان در سال های اخیر گفت : 62 درصد آلودگی هوای البرز ناشی از تردد خودروها است

فردین حکیمی افزود: پارسال 22 درصد از روزهای سال کیفیت هوای استان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس بود که منابع متحرک سهم بالایی در افزایش این آلودگی داشتند.

وی اضافه کرد: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی و قرار گرفتن البرز در مسیر راه های مواصلاتی 15 استان کشور از علل افزایش آلودگی هوای این استان است.

حکیمی با اشاره به تاثیر گذاری کیفیت سوخت مصرفی در کاهش آلودگی هوا، خاطرنشان کرد: به همین دلیل اکنون در شهرستان های فردیس و کرج بنزین یورو 4 توزیع می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: طبق گزارش شرکت پخ فرآورده های نفتی استان، اکنون دربرخی
شهرستان های تابعه البرز، سوخت دیزلی یورو 4 توزیع می شود که بررسی ها نشان می دهد کیفیت این سوخت با یورو 4 مطابقت ندارد.

وی در ادامه به سایر منابع آلودگی هوا در البرز اشاره کرد و افزود: استقرار7 درصد صنایع کشور در استان، آلودگی ناشی از سیستم های گرمایشی و دیگرمنابع ساکن سبب شده تا در این بخش ها هم شاهد افزایش آلاینده ها باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز افزود: در بخش سیستم های گرمایشی نیزمعاینه فنی موتورخانه ها و اخذ استانداردهای لازم نقش مهمی در کاهش آلودگی هوای شهری خواهد داشت.

حکیمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی و پسماندها در مراکز دپوی موقت زباله ها از علل دیگر آلودگی هوای البرز به شمار می رود که دراین بخش باید برنامه های آموزشی و پیشگیری توسط متولیان اجرا شود.

استان البرز که تا پیش از دهه 80 یکی از مناطق خوش آب و هوای کشور بود، در سال های اخیر به واسطه افزایش جمعیت و کثرت تردد خودروها و صنایع با معضل آلودگی هوا مواجه شده بطوریکه زمستان سال گذشته افزایش غلظت آلاینده ها حدود10 روز مدارس استان را به تعطیلی کشاند.
ایرنا
.چاپ مطلب
آلودگی هوای البرز خودرو
تعداد دفعات مشاهده شده : 196
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید