کد مطلب : 59885 / تاریخ ثبت : 1397/01/29 00:31

قاضی ها برای یکدیگر خط و نشان کشیدند

وزیر بهداشت : اینبار کوتاه نمی آیم / از قاضی پور شکایت می کنم

وزیر بهداشت گفت:من وزیر این مملکت هستم .همین جا از رییس قوه قضاییه می خواهم به اتهامات این آقا رسیدگی کنند. اگر اظهارات این آقای نماینده درست باشد پس باید بنده پشت میله های زندان باشم.اگر نه پس ایشان بابت تهمت هایش باید پشت میله های زندان باشد. مردم ارومیه شأنشان باید حفظ شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز، در جلسه علنی امروز( سه شنبه 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از وزیر بهداشت و درمان مبنی برصدور مجوز واردات صافی دیالیز علیرغم این که تولید در داخل داریم،  در دستور کار قرار گرفت.

جلسه ای ملتهب و جنجالی میان وزیربهداشت و نماینده ارومیه در گرفت تا جایی که وزیر بهداشت از اظهارات قاضی زاده به ستوه آمد و پشت تریبون اعلام کرد من از همین جا به عنوان شاکی از قوه قضاییه درخواست رسیدگی از تهمت ها و بهتان هایی که هر بار این نماینده به بنده وارد می کند می نمایم و این بار نیز کوتاه نمی آیم.
و اما در این جلسه چه گذشت....

قاضی پور نماینده مردم ارومیه در تایم زمانی که برای ایراد سووال خود داشت در ابتدا با صدایی گر گرفته اعلام نمود: جناب وزیر با این که کارخانه های ساخت تولید داخل  آنهم در حوزه دیالیز در کشور 10 میلیون صافی دیالیز در کشور تولید می‌شود  و نیاز کشور را می توان برطرف نمود چرا مجوز واردات محصول مشابه را دادید در حالی که تمام هم و ضم ما حمایت از تولید داخل است؟


قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پشت تریبون حاضر شد و با بیان اینکه مواد اولیه این صافی ها از خارج وارد می شودو این یک نوع سنبل بندی در داخل است نه تولید، اظهار کرد: آنچه که مهم است همین وسیله (دست خود را بالا برد و وسیله ای نشان ) یعنی فایبرهایی است که در صافی ها جهت جلوگیری از سم  مورد استفاده قرار می گیرند . ماده اولیه این صافی ها تولیدخارج  است و کسانی که خود را تولید کننده صافی های دیالیز معرفی می کنند در اصل صنعت مونتاژ را ارائه می دهند. کجای این تولید داخل است؟

وی در ادامه افزود: باز هم گفتیم مشکلی نیست و به عنوان تولید داخل قبول کردیم . درحال حاضر مصرف صافی دیالیز در کشور 4.5 میلیون در سال است که دو شرکت در داخل 3 میلیون و 600 هزار صافی تولید می‌کند که 28 درصد آن  دست بخش خصوصی و مابقی دست ما  یعنی وزارتخانه می باشد.

قاضی زاده با اشاره به این موضوع که، تولید داخل چون به سلامت مردم برمی گردد سکوت می کنم گفت: در حوزه دارو، تجهیزات و درمان تنش و التهابی وجود ندارد و شعارامسال نیز حمایت از تولید داخل است و نباید از این موضوع کسی سوئ استفاده نماید چرا که کسانی از این مطلب سوئ استفاده کرده و دنبال منفعت طلبی خود می باشند آنهم با نام تولید داخل؛

قاضی زاده  با خاطرنشان کرد ن این نکته که، تولید داخل یعنی از تولید مواد خام تا ارز آوری استتصریح کرد: 40 سال جوانی خود را بیهوده صرف نکرده ایم . از بحران هایی گذر نمودیم و ثابت کردیم طرفدار تولید داخل هستیم. چیزی که رهبر روی ان صحه گذاشته است از صفر تا صد ماجرای تولید یعنی تکمیل زنجیره تولید از تولید ماده خام تا مرحله ثروت آفرینی و ارزآوری در کشور است.

وی تاکید کرد: نباید به اسم حمایت از تولید داخل، جنس کم کیفیت را به دو برابر قیمت خریداری کنیم. . ما می‌خواهیم به اسم حمایت از تولید داخل چیزی مثل ایران خودرو را در هر حوزه ایجاد کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در پنج سال گذشته ۲۰ میلیون صافی دیالیز مورد استفاده قرار گرفته در حالیکه کمتر از ۵۰۰ هزار عدد وارد شده، ‌اظهار کرد: من می‌توانم طبق قانون ۱۰ درصد از این نیاز را از خارج وارد کنم در حالی که تا کنون کمتر از سه درصد از خارج وارد شده است .

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اما مشکل آنجاست که بخش خصوصی علاقه‌ای ندارد تولید داخل را با دو برابر قیمت بخرد و اگر بخواهیم این اجبار را ایجاد کنیم انحصار و ظلم به جیب مردم است. آقایان نیز حاضر نیستند قیمت را پایین بیاورند. اینجاست که ما نیز بدنبال بهترین و با کیفیت ترین برند با قیمتی به مراتب کمتر از قیمت تولید داخل را وارد می کنیم.

تفاوت قیمت بهترین برند خارجی با تولید داخل ۲۵ میلیون دلار است،  موضوعی بود که قاضی زاده به آن اشاره داشت و گفت:‌ این به این معناست که ما سالانه می‌توانیم دو تا سه هزار ماشین دیالیز وارد کشور کنیم البته به دنبال تشویق دو شرکت دیگر جهت تولید فایبر هستیم اما تا الان تولیدات داخل در این حوزه کیفیت برتر نداشته و از سال ۸۰ که تولید آن شروع شده هیچ بازاری پیدا نکرده است. همین باعث می شود، ما واردات داشته باشیم.

وقت دوم نماینده مردم ارومیه از سوی نایب رییس مجلس آقای پزشکیان اعلام شد و این بار قاضی پور مانند آتشی شعله ور از جایگاه خود با برافروختگی شروع به سخنانی نمود که شاید در شان بهارستانی ها بعضا نیست. قاضی پور پس از اظهارات وزیر بهداشت گفت: آنچه وزیر بهداشت گفتند کذب و غلط  است و هیچ سند مستحکمی برای ادعاهایش نیست. این خیانت به تولید داخل است .

وی همچنین خطاب به قاضی زاده گفت:برو آمارت را اصلاح کن گویی ضرب و تقسیم نیز بلد نیستی نظر بنده این است باز برگردی به کلاس اول  .

وی با خاطرنشان کردن این جمله که، " حذف تولید داخل خط قرمز ماست" تصریح کرد: شان کارگر با شرایطی که ما در آن قرار گرفتیم باید حفظ شود بجای این که دست کارگران را بگیرند ارز مملکت را به خارج و صهیونیست ها دو دستی تقدیم می کنند.کجای این موضوع برمی گردد به بحث رهبری و اقتصاد مقاومتی. افتخار مملکت خودکفایی است.

وزیر وارداتی نباید به فکر تولید باشد مطلبی بود که قاضی پور به وزیر بهداشتاشاره داشت و یاداور شد: وزیری که خودش وارد کننده انحصاری لنز از امریکا که صاحبان این لنز هم صهیونیستی هستند و به همین موضوع هم افتخار می کند و پورشه سوار می شود، و حقوقش میلیاردی است، نباید هم به فکر تولید داخل باشد.


نماینده مردم ارومیه در ادامه گفت:  شما خدمتگذار وارداتی هستید. چرا که بارها عنوان کردید تولید مملکت بمن ربطی ندارد بلکه باید به فکر بیماران خود باشم. آیا فراموش کردید در زمان تحریم همین کارگران چرخه تولید اقتصاد مقاومتی را رقم زدند؟ صحبت های شما با فرمایشات رهبری مغایرت دارد.

وقت دوم وزیر بهداشت به جهت دفاع از خود اعلام شد و وزیر بهداشت ملتهب تر از قبل خطاب به بهارستانی ها و نمایندگان اظهار کرد: کلاس اول دبیرستان که بودم معلم خوشنویسی ما جمله ای روی تخته نوشت که 40 بار باید رونویسی می کردیم آنهم این بود:" توانا بود هر که دانا بود". هفته بعد جمله ای با این مضمون نوشت: " با ادب باش تا بزرگ شوی"..

این جمله کاملا مشهود بود به چه منظوری بیان شد...
در ادامه وزیر بهداشت سخنان قاضی پور را تهمت تلقی کرد و افزود: اینجا مجلس شورای اسلامی است. اگر عصاره فضایل ملت نیستیم باید در اینجا جامه دیگر پوشیده و نشان دهیم که هستیم.

وی تاکید کرد: من وزیر این مملکت هستم .همین جا ازرییس قوه قضاییه می خواهم به اتهامات این آقا رسیدگی کنند. اگر اظهارات این آقای نماینده درست باشد پس باید بنده پشت میله های زندان باشم.اگر نه پس ایشان بابت تهمت هایش باید پشت میله های زندان باشد. مردم ارومیه شان شان باید حفظ شود.

قاضی زاده اضافه نمود: حقوق بنده و وزرای دیگر حدود 3میلیون تومان است در حالی که می توانستم روزانه با 10 عمل پیوند چشم درآمد بیشتری داشته باشم اما حقوق من حقوق دانشگاه است.

وزیر بهداشت با بیان این گفته که،"شما از افراد  طمع کار حمایت می کنید" خطاب به قاضی پور گفت: این نکبت است نه نظارت. تولید باید کیفیت جنس و قیمت مناسب در بر داشته باشد. رهبری نیز بر دهان کسانی می زند که اینگونه ازشعار تولید ملی  حمایت می کنند. شما فکر می کنید با این مدل  تولید داخل حمایت می شود؟
 
او خطاب به قاضی پور گفت:   حق قانونی من است که از این نماینده شکایت کنم.حتما آن بخش که مربوط به خودم است شکایت می کنم و امیدوارم قوه قضاییه رسیدگی کند و این موضوع کاملا رفع شود. مردم بی اعتماد شده اند چون فکر می کنند ما در هرکجا که هستیم دزدی می کنیم.

وی افزود: اگر در زمان شاه بودیم کار ما درون مایه ای از منافقین و توده ای را بهمراه داشت.
 
در ادامه نادر قاضی پور باز خطاب به وزیر کرد و  با بیان این مطلب که، هرکس به کارگران بگوید دزد خودش شاه دزد است، گفت: من نه توده ای ام و نه منافق؛ مرگ بر توده ای و منافقین زمان. قیمت صافی دیالیز را وزارت بهداشت و درمان تعیین می کند. در کمیسیون بهداشت وزیر گفت تولیدکنندگان دزدند و هر که به کارگران و تولید کنندگان بگوید دزد من می گویم خودت شاه دزدید. کارگران و تولیدکنندگان ناموس من هستند.
 
او با تاکید ب این جمله که، حاضرم بخاطر تولید ملی اعدام شوم یادآور شد: ایا وزارتخانه ای به این عریض و طویلی نتوانسته به کمک تولید کنندگان بشتابد؟ مرا با شکایت از قوه قضاییه نترسانید. من حاضرم بخاطر تولید ملی اعدام شوم اما نظام پایدار بماند. من حاضرم شلاق بخورم اما از حقوق مردم حمایت کنم.
 
 در نهایت سووال قاضی پور رای نیاورد.
 
محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
وزیر بهداشت قاضی پور ملتهب مجلس
تعداد دفعات مشاهده شده : 229
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید