کد مطلب : 59368 / تاریخ ثبت : 1396/12/13 14:57

نه به مرگ ماهی قرمز؛

کمپین «من ماهی قرمز نمی خرم» در حمایت از زنان سرپرست خانوار البرز راه اندازی شد

یَمنا نخستین مرکز حمایت از تولیدات زنان سرپرست خانوار با طراحی کارت پستال ماهی قرمز (نه به ماهی قرمز در البرز ) این محصول را در عرضه ی فروش نوروزی قرار داده است.

این مجموعه در قالب یک کار جمعی ارزش‌آفرین از کسب و کارهای خانگی برای تجاری‌سازی، بازاریابی و فروش محصولات ساخت بانوان هنرمند سرپرست خانوار حمایت می‌کند.
 
با توجه به فرا رسیدن نوروز ، یَمنا با افتخار اقدام به تولید کارت پستال ماهی قرمز کرده است که توسط بانوان سرپرست خانوار به صورت خانگی مونتاژ و بسته‌بندی می‌شود و شهروندان البرزی با خرید و قرار دادن این کارت پستال ها در سفره هفت سین خود دیگر احتیاجی به خرید ماهی قرمز ندارند.
 

 
بیشتر ماهی‌های خریداری شده برای سفره هفت‌سین، در همان یکی دو روز نخست می‌میرند. اما آن‌هایی که ندرتاً تا سیزده‌به‌در زنده می‌مانند، سرنوشت‌های متفاوتی خواهند داشت. در یکی از رایج‌ترین این سرنوشت‌ها، صاحبخانه‌ها ماهی قرمز را در نزدیک‌ترین رودخانه یا برکه رها می‌کنند تا به زعم خودشان ماهی را آزاد کرده باشند. فارغ از اینکه ماهی قرمز از انواع ماهی‌های تهاجمی است که به‌ویژه با خوردن تخم و نوزاد ماهی‌های دیگر، باعث کاهش جمعیت آن‌ها می‌شود. کارشناسان محیط زیست نسبت به این آسیب بارها هشدارهای لازم را داده‌اند.
 
مردم هم باید آگاه شوند که قرار نیست برای خوشی کوتاه‌مدت آنان، میلیون‌ها موجود زنده اسیر و کشته شوند. اتفاقاً در برابر درخواست کودکان برای خرید ماهی قرمز، باید از همین کودکی به آنان آموخت که جای هر حیوانی در زادگاه طبیعی‌اش در دل طبیعت است و با این فرهنگ‌سازی بزرگ شوند تا فردا به حق زندگی پلنگ و یوزپلنگ هم با دیده احترام بنگرند.
 
تمام سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی می‌توانند بـا مشارکت در این طرح و خرید این محصول در راستای مسئولیت اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار گام بردارند، همچنین با توجه به حفظ محیط زیست این محصول به صورت تک هم در اختیار تمام شهروندان عزیز قرار می گیرد، باشد که بتوانیم نقش افرین باشیم .
 
برای خرید این محصول به سایت یمنا به نشانی www.yamna.org مراجعه یا با تلفن‌های 7-66576306-021 تماس گرفته شود.


.چاپ مطلب

تعداد دفعات مشاهده شده : 516
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید